Tomasz Sachanowicz, mgr inż. arch.

ur. 3 stycznia 1980 w Siedlcach.

Absolwent WBiA Politechniki Szczecińskiej 2005.

Pracował w Rotterdamie, Londynie i Szczecinie przy projektach o różnych rozmiarach i przeznaczeniu (głównie obiekty mieszkaniowe i opieki zdrowotnej), zlokalizowanych w Polsce, Anglii, Holandii, Irlandii, Australii i Kanadzie; obecnie działa pod szyldem S.LAB architektura.

Założył i prowadzi stronę i bloga o architekturze Architektura w Szczecinie; pisał dla bryla.pl; od 2014 asystent w Zakładzie Projektowania Architektonicznego Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Od 2016 w Zakładzie Projektowania Zintegrowanego Katedry Projektowania Architektonicznego WBiA ZUT.

Gościnny krytyk (oceny końcowe prac studenckich 2014) w Szkole Architektury École polytechnique fédérale de Lausanne (EPFL) . Uczestnik wykładów i konferencji branżowych w Rotterdamie i Londynie. Tutor warsztatów studenckich OSSA 2014 Szczecin. Uczestnik konkursów architektonicznych krajowych i zagranicznych, w których zdobył nagrody i wyróżnienia.  Uczestnik konferencji naukowych. Autor wykładów o architekturze Szczecina.

Obszar zainteresowań naukowo-badawczych:  architektura Szczecina, kreatywność w procesie projektowym, nowoczesne metody projektowania.

Architekt z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń, członek Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów.


S.LAB:  http://www.s_lab.republika.pl/
S.LAB fb: https://www.facebook.com/slab.architektura/
Architektura w Szczecinie blog: http://architektura-w-szczecinie.blogspot.com/
Architektura w Szczecinie fb: https://www.facebook.com/architekt.szczecin/
LinkedIn: https://pl.linkedin.com/in/tomasz-sachanowicz-443b2a93